"Barumka chyby neodpouští"

________
30.Srp.2018
RUBRIKA:  
Vrcholem letošní motoristické sezóny byla pro posádku Filip Mareš a Jan Hloušek právě uplynulá Barum Czech Rally Zlín. Na tratě legendární soutěže vyrazil Filip Mareš se startovním číslem 18 a pro tento závod v barvách ACCR Czech Rally Teamu. Výčet jeho soupeřů se tak rozrostl o favority evropského šampionátu a hvězdu rally – Daniho Sorda.

Tratě Barum Rally jsou náročné sami o sobě, v extrémní záležitost je pak proměnil déšť a bahno. Už po startu prvních dvou jezdců se podmínky na rychlostních zkouškách výrazně změnily. Vytahaného bláta každým odjetým vozem přibývalo a posádky měly plné ruce práce. Filip Mareš startoval na barumce s vozem R5 poprvé a od začátku zajížděl velmi slušné časy.

Po úvodních testech uzavíral první desítku, ale brzy se propracoval až na páté místo. Sobotní etapu zakončil šestou pozicí, ale náročné podmínky se přes noc ještě zhoršily. Do druhé etapy vyrazil Filip s velkým odhodláním a v jedenácté erzetě mohl slavit první vyhranou zkoušku v mistrovství Evropy v absolutním pořadí.

Pak ale přišla studená sprcha a to v rychlé levé zatáčce poslední rychlostní zkoušky. Větší nájezdová rychlost, smyk a havárie ukončily do té doby skvělé vystoupení posádky Mareš-Hloušek.

"I když jsem v závěru soutěže nijak netlačil, udělal jsem na poslední vložce chybu, která nás vyřadila ze hry. V rychlé zatáčce bylo hodně bláta, na kterém jsme dostali smyk a vyletěli ven. Mělo tam krizi více jezdců, ale to nás neomlouvá. Mrzí mě to a bereme si z toho velké poučení. Jinak byla barumka závod jako řemen. Přestože nás o skvělý výsledek připravila nedaleko před cílem zmíněná havárie, odvážíme si ze Zlína hodně pozitivních momentů. Kdyby nám někdo v začátku naší první sezóny s Fabií R5 řekl, že dokážeme na barumce vyhrát vložku a necháme za sebou všechna velká jména domácího i světového rallysportu, nevěřili bychom. I naše průběžné šesté místo naznačovalo, že dokážeme být rychlí i v takto náročných podmínkách. Chtěl bych se omluvit zklamanému týmu, partnerům a fanouškům a zároveň poděkovat za krásné vzkazy plné podpory. Věřím, že to všem vynahradíme na některém z dalších podniků,“ komentuje svoji účast na Barum Rally Filip Mareš.

"Odstoupení Filipa nám připravilo nemalé starosti, ale z vlastní zkušenosti vím, že barumka je náročná, dokáže být velmi zrádná a neodpouští chyby. Tohle se stát prostě může. Filip ale postupuje stále dál a musíme se teď zaměřit na další závody. Chtěl bych poděkovat partnerům a celému týmu, všichni udělali maximum pro dobrý výsledek, bohužel nám o pár kilometrů unikl,“ doplňuje Roman Kresta.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram