Čelo šampionátu nechceme opustit bez boje

________
20.Dub.2023
RUBRIKA:  

V cíli Valašské rally ještě vše nasvědčovalo tomu, že Filipa Mareše s Radovanem Buchou neuvidíme na domácích tratích několik měsíců. Jenže opouštět čelo šampionátu bez boje, to není nic pro pravé soutěžáky. A tak se krátce po první soutěži letošního Mistrovství ČR v rally rozjela série jednání, jejichž výsledkem je start Filipa s Radkem na blížící se Rallye Šumava.

Jedna kolize za druhou. V tomto duchu lze zhodnotit letošní termínovou sladěnost soutěží Mistrovství Evropy (ERC) a Mistrovství ČR v rally (MČR), které se ve třech případech konají dokonce o stejném víkendu (Rajd Polski a Krumlov, Liepāja a Hustopeče, Scandinavia a Bohemia). Logistická náročnost účasti v evropském seriálu navíc znemožňuje start na českých závodech, které se konají v bezprostřední termínové blízkosti. To je i případ nadcházející Šumavy, pro kterou v týmu ACCR Entry Engineering nezbyla technika. „Hned po skončení Rallye Šumava odjíždí jeden náš vůz na Kanárské ostrovy, kde nás čeká druhý podnik ERC. Naše druhá fabia je už připravená na šotolinovou Rally Poland, na kterou odjedeme ihned po návratu z Kanarů,“ vysvětlil Filip Mareš, proč účast na Šumavě původně nefigurovala v týmovém plánu.

O to hezčí dárek přineslo všem Filipovým příznivcům Velikonoční pondělí, kdy se posádka Filip Mareš – Radovan Bucha objevila v seznamu přihlášených na klatovskou soutěž pod křídly stáje Severa Motorsport. Na Šumavě usednou do další Škody Fabie Rally2 evo, o jejíž přípravu se postará renomovaný tým Brynda Racing. „S Martinem Severou se známe ze společných testů v Bělé pod Bezdězem a rychle jsme v otázce našeho případného startu na Šumavě našli společnou řeč. Martin byl dokonce ochotný oželet v náš prospěch svůj vlastní start v soutěži, čehož si velmi vážím a děkuji mu za to. Také proto v Klatovech odstartujeme pod hlavičkou Severa Motorsport. Náš start na Šumavě podpořili i další partneři, v čele s Entry Enginnering a Pirelli Česká republika,“ vysvětlil pozadí klatovského startu Filip. Martin Severa jeho slova doplnil: „Původně jsem na Šumavě plánoval po více než 20 letech návrat na tratě mistrovských soutěží. Když ale přišla myšlenka Filipova startu s mojí fabií, dlouho jsem se nerozmýšlel a svůj návrat jsem odložil na Krumlov. Věřím, že Filip s Radkem pojedou s mým vozem stejně rychle, jako kdyby startovali se svou fabií, a že barvy našeho týmu budou po celý víkend držet hodně vysoko. Na Valašce ukázali, že patří do absolutní české špičky a já věřím, že to potvrdí i na Šumavě.“

Na Filipa s Radkem čeká 12 rychlostních zkoušek o délce 147 závodních kilometrů, na které vyrazí se startovním číslem 2. O první naznačení, jak budou rychlí v zapůjčeném voze, se postará v pátek v podvečer divácká rychlostní zkouška na Klatovském okruhu Čínov. „V autě jsem se svezl v sobotu a cítím se v něm velmi dobře. Bylo by krásné, kdybychom se stejně jako na Valašce zapojili do bojů o čelo závodu. Ale bez ohledu na to bude pro nás nejdůležitější najet před odjezdem na Kanáry důležité kilometry na asfaltu a nasbírat další zkušenosti s pneumatikami Pirelli,“ doplnil Filip.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2024 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Toyota Yaris GR Rally2 se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram