Filip Mareš podporuje Slepého banditu

________
13.Úno.2021
RUBRIKA:  

Auto poprvé řídil ve 13 letech, říká si "Slepý bandita za volantem" a spolu s navigátorem Robertem Kotlabou na mosteckém okruhu vytvořil v loňském roce rychlostní rekord. V květnu letošního roku by rád něco podobného zopakoval na Masarykově okruhu. Jde o Petra Halušku, nevidomého závodního jezdce, který se s Filipem Marešem poprvé setkal už v roce 2019.

"S Petrem jsem se poznal při natáčení pořadu Ukaž Káru. I přes svůj handicap je Petr do motorsportu nadšený a proto jsme od té doby v pravidelném kontaktu. Zavoláme si, řekneme si kdo z nás co plánuje a když to jen trochu jde, snažím se Petrovi přispět alespoň radou, předáním kontaktu nebo doporučením. Jeho přístup je zkrátka i pro mě v mnohém inspirací a jsem proto rád, že teď můžu spolu se svým partnerem, společností MOL Česká republika, podpořit jeho plánovaný projekt na Masarykově okruhu v Brně."

"S Filipem jsem měl možnost svezení v jeho "erpětce" během jeho testování před závody. Dodnes se mi při vzpomínkách na jízdu tají dech a rád si celý zážitek díky pořadu Ukaž Káru připomínám," ohlíží se za společnou jízdou Petr Haluška a pokračuje: "Chci poděkovat Filipovi a zástupcům společnosti MOL ČR za jejich podporu. S Filipovou pomocí se podařilo zajistit prémiové palivo MOL EVO 100 Plus, což nám velmi pomůže při našem plánovaném pokusu o zajetí rekordu na Masarykově okruhu v Brně, o který bych se chtěl pokusit letos v květnu."

Nevidomý Petr Haluška je nejen závodníkem, ale především také iniciátorem projektu Nevidomí za volantem, který si za svůj hlavní cíl klade realizaci pohyblivého závodního a leteckého simulátoru pro nevidomé a slabozraké v Praze. "Jsme velcí nadšenci a fanoušci do automobilového sportu. Milujeme stroje, co voní benzínem nebo naftou. Naší vášní je řízení všeho, co má alespoň čtyři kola, motor a volant. Jsme však nevidomí a slabozrací a řídit skutečný vůz, díky našemu handicapu nemůžeme. Proto jsme se rozhodli zážitek z řízení zprostředkovat podobně handicapovaným lidem. Prostřednictvím projektu „Nevidomí za volantem“ proto za pomoci platformy Startovač.cz rozjíždíme projekt Simulátoru pro nevidomé. Čerstvou novinkou je také navázání spolupráce s nadací Světluška."


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram