Filip Mareš při premiéře s Fabii R5 v elitní desítce

________
27.Bře.2018
RUBRIKA:  
Vydařený vstup do kategorie R5 má za sebou posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu – Filip Mareš s Janem Hlouškem. Svůj premiérový start s Fabií R5 Filip korunoval velmi dobrým výkonem, za který mu připadlo 8. místo v absolutní klasifikaci. Současně byla mladá posádka nejlepší mezi nováčky za volantem „erpětky“.

Na 37. ročníku Kowax Valašské rally Valmez šlo posádce především o poznávání nové techniky, zafixování správných návyků ovládání vozu a bezpečné absolvování soutěže. I přes to se Filip od samého začátku držel v první desítce absolutního pořadí a vyrovnanými časy nakonec obsadil velmi pěkné 8. místo. V početné konkurenci osmnácti vozů specifikace R5, je toto umístění velkým příslibem do budoucna.

„Asi se budu opakovat, ale na Valašce se nám podařilo splnit více méně vše, co jsme si před závodem stanovili. Cílem bylo hlavně sžívat se nadále s novým autem, v rozumném tempu absolvovat plnou porci kilometrů a sbírat zkušenosti. Byl to pro nás vlastně další test, tentokrát však v ostrém režimu. Pokud na klasickém testu jezdíte na tříkilometrovém úseku tam a zpět, je to v mnoha ohledech jednodušší. Brzy naleznete brzdné body, ideální stopu, a málo co vás může překvapit. Na soutěži je ale každá rychlostní zkouška jiná, každý průjezd odlišný. Podmínky na trati se mnohdy mění s průjezdem každého vozu a pak je to mnohem více o improvizaci. Necelých sto osmdesát kilometrů rychlostních zkoušek nás hodně posunulo. Sám na sobě pociťuji velký rozdíl, především v jistotě ovládání Fabie R5. Každý kilometr je znát,“ hodnotí Filip průběh soutěže a dodává: „Po celý víkend jsme nastavení vozu i volbu pneumatik podřizovali bezpečné a čitelné jízdě. Osmé místo v cíli proto považujeme ve zdejší konkurenci za kvalitní výsledek. Nyní zůstáváme na Moravě a čeká nás důkladný rozbor celého závodu. Z absolvovaných kilometrů chceme vytěžit maximum informací, které by nás v dalších podnicích mohly posunout výše. Na závěr bych rád poděkoval všem fanouškům za velkou podporu, Honzovi za bezproblémový diktát, Romanu Krestovi za cenné rady a celému ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu za skvěle odvedenou práci,“ uzavřel povídání o premiérovém startu s Fabií R5 Filip Mareš.

„Před závodem jsme byli plni očekávání, pociťoval jsem trochu nervozitu. Byla to pro nás velká neznámá. Jedním z otazníků byl i rozpis, pochybnosti ale nakonec zmizely krátce po startu soutěže. Pak už jsme se soustředili jen na vlastní jízdu, Fabie R5 je úžasné auto. Musím říci, že jsme si celý víkend skvěle užili, už nyní se těšíme na další závod“, dodává spolujezdec Filipa Mareše, Jan Hloušek.

„Filip odjel Valašku nad očekávání dobře. Jel dle instrukcí, bez chyb, ukázněně, s pokorou a jasným cílem najet kilometry a naučit se co nejvíc. Vše proběhlo podle našich představ, nasbírané zkušenosti jsou pro posádku velkým přínosem. S osmým místem jsme ani nepočítali, to je velmi dobrá pozice. Filipa čeká celá sezóna, na výsledky má ještě čas“, vysvětloval v závěru soutěže Roman Kresta.

37. ročník Kowax Valašské rally Valmez vyhrál po přesvědčivém výkonu tovární jezdec Škody Motorsport Jan Kopecký, před Václavem Pechem a Ole Christianem Veibim. Dalším závodem sedmidílného seriálu Mistrovství České republiky bude ve dnech 20. až 21. dubna Rallye Šumava Klatovy.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram