Filip Mareš: “Rajd Polski skrývá mnoho nástrah”

________
26.Čvn.2019
RUBRIKA:  

Před dvěma týdny slavil Filip Mareš v Hustopečích své první absolutní vítězství. Teď se vydává na svoje další evropské vystoupení, tentokrát na velmi rychlou Rally Poland. Se svým spolujezdcem Janem Hlouškem bude startovat za ACCR Czech Rally Team.

Rally Poland byla ještě nedávno v kalendáři mistrovství světa a o její náročnosti se přesvědčilo mnoho špičkových posádek. Filip Mareš tady startoval už v loňském roce a byla to jeho první ryze šotolinová soutěž s Fabií R5. „Vracíme se na závod, kde jsme s Fabií dělali první krůčky na šotolině. I když se na nezpevněném povrchu stále učíme, věříme, že se nám podaří naše tempo z posledních závodů přenést i na zrádné polské cesty,“ řekl před začátkem seznamovacích jízd Filip Mareš. Na minulém evropském podniku, Rally Liepaja, obsadila posádka Mareš – Hloušek šesté místo. „V lotyšsku nám první pětka o jedno místo unikla, stejně jako bedna mezi juniory. Bylo by skvělé, kdyby se nám podařilo naše předchozí umístění vylepšit. Konkurence bude ale opět tvrdá,“ je si dobře vědom aktuálně vedoucí jezdec českého mistrovství.

Rychlé tratě, velké množství horizontů, ale oproti Finsku nebo Lotyšsku povětšinou velmi úzký charakter. Precizní rozpis je v Poslku nutností, stejně jako přesná stopa. Na případné chyby tu není žádný prostor: „I z pohledu spolujezdce jde o těžký závod. V úterý jsme ale absolvovali poblíž Mikolajek důležitý test a věříme, že nám rychlost chybět nebude. Jsme rádi, že díky důvěře Autoklubu ČR máme znovu možnost reprezentovat Českou republiku v šampionátu ERC,“ doplnil za posádku spolujezdec Honza Hloušek.

Ještě před odjezdem do Polska proběhlo v pražském KartPlanet další setkání fanklubu posádky Mareš – Hloušek. Akce se nakonec zúčastnilo více než 70 fanoušků a někteří z nich se určitě objeví i kolem tratí letošního ročníku Rally Poland. „V dosavadním průběhu sezony jsme se mohli těšit opravdu velké podpoře našich fanoušků. Chtěli jsme se jim proto v mezičase odměnit, pobavit se s nimi a hlavně si zajezdit na skvělé motokárové trati v KartPlanet, na které s Honzou často trénujeme. Velkým lákadlem byl tentokrát i závodní simulátor od kluků z 301.cz, který se ani na chvíli nezastavil,“ prozradil podrobnosti k celé akci Filip Mareš.

Rally Poland, čtvrtý podnik seriálu FIA ERC, startuje už tento pátek diváckou superspeciálkou v Mikolajkách a pokračuje dalšími dvěma etapami v sobotu a neděli. Filip s Honzou do závodu nastoupí se sympatickým startovním číslem 7.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram