Filip Mareš vyráží do Zlína bojovat s evropskou špičkou

________
24.Srp.2021
RUBRIKA:  

Po domácí Rally Bohemia, kterou Filip Mareš s Radkem Buchou smolně dokončili po defektu několik RZ před cílem na čtvrtém místě, vyráží po loňské covidové pauze zpět do Zlína. V jeho okolí se totiž uskuteční jubilejní 50. ročník Barum Czech Rally Zlín, která je tradičně součástí kalendáře Mistrovství Evropy. 

Před dvěma lety zde po napínavém souboji do poslední RZ s Britem Chrisem Ingramem, slavil Filip svůj největší úspěch v podobě druhého místa absolutně, a především titulu Juniorského mistra Evropy. Ve Zlíně se i letos sejde řada špičkových posádek, soutěž samotná tak nabídne skvělé srovnání toho, jak na tom posádka LAURETA AUTO ŠKODA TEAMU je v soubojích s evropskou špičkou i účastníky mistrovství světa. 

Na jezdce čeká v okolí Zlína a Otrokovic kombinace rychlých uskákaných lesních cest, lemovaných zrádnými příkopy či stromy a okresních cest různé kvality, o celkové délce 211 kilometrů. „Ostré kilometry“ jsou rozděleny do 15 náročných rychlostních zkoušek.

Týmová Škoda Fabia Rally 2 Evo v tradičních modro – červených barvách Laureta Auto a Entry Engineering, servisovaná jenišovickým Rexteamem, odstartuje do závodu s číslem 10 na dveřích. O skutečnou startovní pozici se posádky ale poperou už v pátek ráno na kvalifikační zkoušce, aby si pak podle výsledků vybrali startovní pozici pro první etapu. Ta začne populární noční městskou rychlostní zkouškou v centru Zlína.„Naším cílem pro závod je stabilní jízda bez chyb a snaha bojovat od prvních erzet s pravidelnými účastníky mistrovství Evropy. Jubilejní barumku si taky s Radkem chceme pořádně užít,“ nechal se před startem slyšet Filip Mareš. Těžkou sobotní etapu se dvěma téměř dvacetikilometrovými RZ Pindula a Hošťálková, doplní neméně náročná neděle. Ta skončí tradičně na cílové rampě na Zlínském náměstí Míru, v neděli odpoledne.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram