Jihočeský triumf Filipa Mareše

________
25.Kvě.2017
RUBRIKA:  

Posádce Autoklub Peugeot Rally Talent, ve složení Filip Mareš a Jan Hloušek, se na jihočeské Rallye Český Krumlov podařilo obhájit prvenství z roku 2016. Tehdy jim v těsném souboji s Martinem Kočim o pouhou vteřinu uniklo vítězství mezi všemi dvoukolkami, letos již Filip s Honzou nenechali nikoho na pochybách a přesvědčivým a takticky vyzrálým výkonem tak nejenže obhájili svá prvenství ve třídě 6 a v hodnocení juniorů, ale dojeli si navíc i pro jasné prvenství mezi vozy kategorie 2WD. V absolutním pořadí třetího podniku TrueCam MČR v rally pak mladá posádka Peugeotu 208 R2 obsadila krásnou 14. pozici.

[masterslider id="3"]

 

Jihočeský závod, mnohými účastníky označován jako nejtěžší podnik kalendáře, čítal v letošním roce hned 16 náročných RZ, z nichž 7 se odjelo v úvodní etapě. Filip s Honzou na nic nečekali a již po prvním průjezdu diváckou RZ na budějovickém výstavišti šli nejrychlejším časem do čela nabité třídy 6. V dalším průběhu etapy přidali další 3 dílčí prvenství a s bezpečným náskokem přenocovali na vedoucí pozici. Jak nám ale prozradil sám jezdec, vychozí pozice pro druhou etapu mohla být ještě lepší: „Vstup do závodu se nám vcelku vydařil a těšili jsme se na opravdové vložky. Hned po startu RZ Svince se bohužel projevila drobná závada na řazení našeho vozu, která sice neznemožňovala závodní jízdu, přesto nás každé přeřazení stálo určitý zlomek času. O to více nás těšilo, že jsme i navzdory tomu byli schopní vyhrávat RZ a budovat si náskok. O prvenství v poslední vložce etapy nás pak připravilo dojetí S. Wagnera, který měl technický problém a chvíli trvalo, než se na úzké trati našlo vhodné místo k předjetí,“ popisuje ze svého pohledu dění úvodního dne Rallye Český Krumlov Filip Mareš.

Druhá etapa závodu měla na programu hned 110 ostrých kilometrů, včetně dvojího průjezdu legendární RZ Malonty a Filip s Honzou přidali v jejím průběhu další dvě dílčí prvenství. Díky stabilně rychlým časům postupně navyšovali svůj náskok, aby si do cíle závodu umístěného v českokrumlovské Jelení zahradě přivezli pohodlný náskok více než 1 minuty a 40 vteřin na druhé v pořadí. „V sobotní etapě jsme brali v první řadě ohled na celkový výsledek, nechtěli jsme přehnaně riskovat. V dopoledním servisu jsem také udělali pár změn v nastavení a dařilo se nám zajíždět rychlé časy, díky nimž jsme si drželi krom celkového vedení také druhé místo v hodnocení etapy. Vyhnuli jsme se tentokrát větší chybám a jízdu si přitom užívali. Rallye Český Krumlov pro nás tedy skončila úspěchem a z vítězství mám obrovskou radost. Velkou zásluhu na tom mají nejen spolujezdec Honza Hloušek a další členové týmu, ale i Jiří Kalista, který v Krumlově zastával pozici poradce. Všem patří mé velké poděkování,“ uznal práci celého týmu Filip Mareš.

Radost z prvenství svých svěřenců, mezi vozy s jednou poháněnou nápravou, ale také v hodnocení Peugeot Total Rally Cupu, měl i manažer Autoklub Peugeot Rally Talentu Stanislav Kafka: „Výkon posádky během celého závodního víkendu byl opravdu velmi uspokojivý. Trochu mne mrzí sobotní ráno, kdy taktika zvítězila nad rychlostí trochu víc, než bylo třeba. Odpolední výkon už byl hodný evropského reprezentanta a posádka udělala celému týmu obrovskou radost.“

Dalším představením Filipa Mareše a Jana Hlouška bude červnová Rally Hustopeče, jež hostí další díl seriálu TrueCam MČR v Rally 2017. Děkujeme partnerům týmu Autoklub Peugeot Rally Talent, kterými jsou Peugeot ČR, Total ČR, Gekon racing s.r.o., AP Freight, Pirelli, Faster magazine, Garáž.cz, MK-Racing – Performance & Motorsport, eWRC.cz.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2024 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Toyota Yaris GR Rally2 se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram