Projekt ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM završen

________
20.Kvě.2020
RUBRIKA:  

Čtyři úspěšné sezóny podpory rallyové posádky Filip Mareš a Jan Hloušek Autoklubem ČR měly být zakončeny v letošním roce startem na vybraných podnicích třech šampionátů, z nichž největší výzvou bylo mistrovství světa v rally. Koronavirová pandemie však bezprecedentně zasáhla do všech aktivit, motorsport nevyjímaje. Mezinárodní závody jsou zatím v nedohlednu. Na základě jednání došlo k ukončení projektu ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAM, v jehož rámci posádka závodila. Spolupráce mezi Autoklubem ČR a Filipem Marešem ale zcela nekončí. Filip v ACCR Czech Talent Teamu současně přechází ze člena do pozice patrona mladých nadějí českého motorsportu.

„Už při představování letošní sezóny jsme hovořili o tom, že projekt podpory posádky Filip Mareš – Jan Hloušek bude v tomto roce završen. Měli jsme zajímavé plány, koronavirová pandemie však do nich tvrdě zasáhla. Probírali jsme situaci a na základě konsenzu došlo k rozhodnutí ukončit projekt už v průběhu sezóny. Naposledy se objeví na startu vybrané soutěže mistrovství Evropy, která bude určena po aktualizaci kalendářů,“ vysvětlil Jan Šťovíček, prezident Autoklubu ČR. „Nastala změna situace, sezóna je kvůli mimořádným opatřením velmi ovlivněna, nakonec jsme po zralé úvaze dospěli k rozhodnutí projekt ukončit. Chtěl bych Autoklubu ČR moc poděkovat za příležitost, kterou nám dal a za důvěru, kterou do nás po ta léta vkládal. Věříme, že jsme jí spolu s Honzou Hlouškem, naší prací a našimi výsledky plně oplatili,” uvedl Filip Mareš.

Projekt podpory Filipa Mareše a Jana Hlouška v rámci ACCR Czech Talent Teamu byl zahájen v roce 2016. A každým rokem posádka dobývala stále výraznějších úspěchů. V sezóně 2018 se startem ve voze Škoda Fabia R5 týmu Romana Kresty Mareš s Hlouškem zařadili čtvrtým místem v republikovém šampionátu do české špičky. A vrchol nastal vloni, kdy se dvojice stala domácími vicemistry za tovární posádkou, ale především vybojovala titul juniorských mistrů Evropy. „Projekt byl veleúspěšný a zůstane zapsán do historie Autoklubu jako vzorový příklad podpory sportovních nadějí. Filipu Marešovi, Janu Hlouškovi, stejně tak Romanu Krestovi a celému týmu Kresta Racing děkuji za jejich nasazení a práci, která vedla k vynikajícím výsledkům. A samozřejmě do dalších let jim přeji mnoho úspěchů,“ vzkázal Jan Šťovíček.

Závěr projektu však neznamená úplný konec spolupráce Autoklubu České republiky s Filipem Marešem. Pro letošní rok je i nadále členem reprezentace. „A úplně neopouštím ani ACCR Czech Talent Team. Nicméně, já už od Autoklubu svou šanci dostal, a nyní jsem dospěl k rozhodnutí, že nastal správný čas přenechat své místo dalším. Jako sportovec, který si programem podpory nadějí úspěšně prošel, tak na svou žádost přecházím v ACCR Czech Talent Teamu do pozice patrona a pokusím se mladým talentům pomoci hlavně v oblasti reprezentace a médií,” prozradil Filip Mareš. „Věřím, že Filip Mareš bude vzorem pro naše mladé závodníky a předáním svých zkušeností jim pomůže na startu sportovní kariéry,“ doplnil Jan Šťovíček.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram