Sezóna v poločase, co nás čeká dál?

________
03.Srp.2018
RUBRIKA:  

Ahoj všichni! Hned na začátek Vás chci ujistit, že něco jako letní přestávka se u nás nekoná! I když jsem v těchto dnech na svých sociálních účtech  možná o něco méně aktivní, ve skutečnosti je za tím více práce, více zážitků a spoustu, pro mě, velmi přínosných momentů.

Od Rally Bohemia jsem většinu dní strávil v Luhačovicích, v sídle týmu KRESTA Racing, kde jsem prohluboval své technické znalosti a dovednosti s Fabii R5. Jsem přesvdčený, že si do buducna odnáším velikou výhodu!

Dalším zážitkem, o který se s Vámi chci podělit, byl třídenní šotolinový test, organizovaný minulý týden pro známého polského jezdce. Všechny úseky se necházely na severu Polska a připravena byla Fabia, se kterou  obvykle startujeme v MČR.

Mnohem důležitější je ale skutečnost, že jsem v závěru třetího dne dostal příležitost usednout do Fabie i já a mohl jsem tak absolvovat velmi přínosné kilometry. A jak možná pravděpodobně  tušíte, byl to nezapomenutelný zážitek. Vůbec poprvé jsem řídil čtyrkolku na šotolině a po několika závodech s Fabii na asafaltu, bylo tohle něčím opravdu novým. Z šotoliny si odnáším hodně témat a nápadů, o kterých teď musím přemýšlet, nejen co se týká samotné techniky jízdy, ale také mého rozpisu, brzdných bodů, se kterými úzce souvisí grip pneumatik, nebo volby stopy v některých typech zatáček. Klíčovou osobou byl v tomto směru Roman Kresta, který mi opět výrazně pomohl. Díky Romane!

Jsem si jistý, že právě tahle zkušenost, mě může posunout zase o kus dále, a to nejen na šotolině, ale i na asfaltu. Upřímně, otázky, které si z testu odnáším, jsou v mé hlavně teď nejčastěji rezonujícím tématem.

Intenzivně plánujeme také druhou část sezóny, kterou odstartuje již tento měsíc nejznámější a nejnáročnější podnik v ČR -  Barum Rally. V těchto dnech pracuje každý člen týmu na 100%, abychom byli maximálně připraveni na vrchol sezóny. A vlastně už teď také víme, že od výsledku Barum Rally se bude odvíjet i plán pro zbytek roku. V tabulce šampionátu jsme nyní průběžně druzí za již jistými mistry Kopeckým a Dreslerem. A Barum Rally nabídne opravdu hodně bodů, o které se hodláme ze všech sil poprat!

Na závěr je mi potěšením potvrdit, že na Barum Rally odstartujeme v barvách národního ACCR Czech Teamu, což mimo jiné znamená, že budeme zařazení do evropského pole. Především ale budeme bojovat v konkurencí nabítém ERC Junior U28! Nemůžeme se dočkat a začínáme odpočítávat dny do startu!

A jak si zatím užíváte léto Vy? Chystáte se nás podpořit na Barum Rally? Neváhejte a dejte mi vědět do komentářů!


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram