Z polské šotoliny rovnou na lotyšskou

________
04.Říj.2018
RUBRIKA:  
Na Rally Poland se pro nové zkušenosti koncem září vypravili Filip Mareš s Janem Hlouškem. Se svou Fabií R5 startovali za ACCR Czech Rally Team poprvé na evropské šotolině a v silné konkurenci zkušených posádek šampionátu ERC. Na rychlých a úzkých tratích 75. ročníku druhé nejstarší soutěže světa se rychle aklimatizovali a cílovou rampou projeli na pěkném osmém místě absolutně. V hodnocení kategorie ERC Junior do 28 let dokončili jako pátí.

V úvodu soutěže si Filip s Honzou především zvykali na charakter polských tratí, poznávali míru gripu a tempo, jakým se po šotolinových cestách s vozem R5 jede. V obou etapách navíc startovali mezi prvními a tak je neminula ani zkušenost s čištěním trati. I to ale bylo součástí týmového plánu, i když v Polsku šlo především o dokončení soutěže a nasbírání maximálního množství dat a zkušeností. To, že si Filip s Fabií R5 na šotolinových tratích rychle zvyká, dokazovaly časy z druhých průjezdů. Už po první etapě figurovala posádka ACCR Czech Rally Teamu na osmém místě absolutně a tuto pozici si nakonec udržela až do cíle.

„Musím říci, že Rally Poland mě v mnohém překvapila. S dvoukolkou jsem v minulosti již několik závodů na šotolině absolvoval, teď nás ale čekala premiéra s podstatně silnějším vozem. Polské tratě byly navíc skutečně rychlé a nedaly se přirovnat k žádnému závodu, se kterým mám předchozí zkušenost. Několik prvních erzet jsem tak spíše hledal sám sebe,“ vypráví o polské rally Filip a pokračuje: „Druhé průjezdy jsme si ale hodně užili a nebyli jsme dosahovanými časy daleko od zkušenějších posádek. Upřímně řečeno je zde ale spoustu věcí, na kterých musím nyní zapracovat. Z domácího šampionátu jsem zvyklý nejen na jiný povrch, ale i na odlišný charakter soutěží. Číst v tréninku správně terén a bez předchozí zkušenosti odhadovat, jakou rychlostí do daného místa přijedu v závodním tempu, to bylo pro mě skutečně složité. Účast na Rally Poland mi ukázala několik nedostatků, na které bych ale bez jejího absolvování hned tak nepřišel. Rozpis, brzdné body nebo i práce s pneumatikami. Na všem teď pracuji a mým cílem je být na Rally Liepaja ještě blíže nejrychlejším.“

Již za necelých 14 dní čeká na posádku Filip Mareš – Jan Hloušek další výzva v podobě startu na posledním klání šampionátu FIA ERC v Lotyšsku. Rally Liepaja nabídne posádkám celkem 12 šotolinových zkoušek a současně také uzavře hodnocení kategorie ERC Junior U28. S ohledem na termínovou kolizi tedy posádka vynechává poslední podnik MČR, Rally Příbram.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram