ACA Škoda Autoklub Team v Krumlově stříbrný

________
21.Kvě.2019
RUBRIKA:  

Další velký úspěch a premiérové druhé místo v absolutním pořadí můžou slavit Filip Mareš s Janem Hlouškem. Posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu v letošním ročníku Rallye Český Krumlov projela cílovou rampou hned za tovární škodovkou Jana Kopeckého. Na oslavu ale není moc času. Už ve středu čeká na Filipa s Honzou šotolinový test před Lotyšskou Rally Liepaja.

Sedmačtyřicáté pokračování jihočeské Rallye Český Krumlov provázelo příjemné jarní počasí, přestože seznamovací jízdy posádky absolvovaly v dešti a zimě. Krumlov je proslulý prudkými a nečekanými přeháňkami, které i v loňském roce změnily místní tratě k nepoznání. Počasí se ale své hlavní role pro letošek vzdalo, o to větší dramata se však odehrávala na rychlostních zkouškách.

Na čele se už od prvních ostrých kilometrů rozhořely těsné souboje o každou vteřinu, do nichž výrazně promlouvala i Fabia R5 ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu. Úvodní den soutěže zakončili Filip s Honzou na průběžné třetí příčce, když za vedoucím duem Kopecký - Dresler zaostávali o 9,9 vteřiny. „Dnes bylo hodně těžké dostat se do správného tempa. Nebyl jsem ve své kůži a naše jízda nebyla úplně podle našich představ,“ nechal se v pátek večer slyšet Filip a Honza jej ze sedačky spolujezdce doplnil: „Dosahované časy byly ale od začátku dobré a nyní, v nočních průjezdech, se dostavil i ten správný pocit.“

V sobotu pak pokračovala velká přetahovaná mezi posádkou ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu a dvojicí Pech – Uhel. V desátém testu se Mareš s Hlouškem posunuli před své soupeře na druhé místo, které k radosti svých fanoušků udrželi až na cílovou rampu v českokrumlovské Jelení zahradě. Napínavý závod tak Filip s Honzou dokončili na druhém místě absolutního pořadí. „Těší nás, že jsme dokázali navázat na výkon ze Šumavy. Z naší jízdy máme zase o kousek lepší pocit a už teď se těšíme na další pokračování mistráku! Po celý závod jsem se mohl spoléhat na stoprocentního spolujezdce, skvělou techniku, tým i pneumatiky a fantastické fanoušky,“ usmíval se v cíli závodu semčický jezdec. “A jelikož jsme kromě druhého místa splnili i cíl nepoškodit naší Fabii R5, už tento víkend se v jejím kokpitu představíme na šotolinovém podniku FIA ERC v Lotyšsku,“ prozradil zajímavou informaci Honza Hloušek.

S výsledkem byl spokojený také Roman Kresta, jehož tým měl ihned po Krumlově hodně napilno, aby Filipovu Fabii přestrojil na šotolinovou verzi před Rally Liepaja:  „Filip má za sebou velmi dobře zvládnutý Krumlov. Z vlastní zkušenosti vím, jak je náročný a extrémně rychlý na suchu. Vlhká místa v lesních úsecích to ještě ztěžují. Filip s Honzou jeli po celou dobu konstantní tempo, srovnatelné s Václavem. Druhé místo si vybojovali a plně si ho zaslouží. Pro náš tým ale práce zdaleka neskončila. Hned v neděli jsme Fabii přestavěli na šotolinovou verzi a teď už je na cestě do Lotyšska.“

Druhé místo v náročné Rallye Český Krumlov, přineslo ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu posun na druhou příčku také v průběžném pořadí MČR. Na případné oslavy ale nemá posádka ACA ŠKODA AUTOKLUB TEAMu ani pomyšlení. Už v úterý odjíždí do Lotyšska na šotolinovou Rally Liepaja, kde poměří své síly s evropskou špičkou.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2024 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Toyota Yaris GR Rally2 se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram