Defekt stál Filipa Mareše na Šumavě umístění, spravit chuť si chce v Českém Krumlově

________
16.Kvě.2022
RUBRIKA:  

Svěřenci LAURETA AUTO Škoda Teamu Filip Mareš a Radovan Bucha dokončili Rallye Šumava Klatovy na třetím místě absolutního pořadí, avšak s pachutí sobotního defektu levé zadní pneumatiky. Ten mladoboleslavskou dvojici stál drahocenný čas, který v závěru chyběl na lepší umístění. Za druhým Dominikem Stříteským totiž Filip Mareš v cíli zaostal o pouhé 1,2 vteřiny. V nedělní etapě se Filip opřel do svých pneumatik Michelin, ani stíhací jízda zakončená vítězstvím na závěrečné rychlostní zkoušce ale nestačila na posun pořadím vpřed.

„Šumava nám výsledkově nevyšla zcela podle představ, ale sezóna je pořád na svém začátku a do konce roku zbývá ještě dost soutěží. Bohužel jsem od začátku závodu nechytil dobré tempo a na nejrychlejší jsme trochu ztráceli. O drahocenný čas nás připravil hlavně defekt na Mlázovské erzetě. Byl jsem širší na výjezdu z jedné zatáčky v šotolinovém úseku a v trávě vedle cesty číhal kámen, který vyštípl ráfek. Více než 4 kilometry do cíle jsme tak dojížděli na defektu a zbytek sekce jeli bez možnosti využít rezervní kolo,“ řekl sebekriticky v cíli Filip Mareš a pokračoval: „Defektem a následnou časovou ztrátou jsme ztratili jednu pozici, a i když jsme se do posledních metrů snažili dostat zpět před velmi dobře jedoucího Dominika Stříteského, v cíli nám 12 desetin scházelo. Stejně jako loni jsme tak vlastní chybou těsně přišli o druhé místo. Jinak ale celý tým fungoval skvěle, stejně jako naše Fabia Rally2 Evo, za což všem moc děkuji.“

Sezona je v plném proudu a závody Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích na sebe rychle navazují. Spravit chuť si budou chtít Filip s Radkem už o nadcházejícím víkendu na Rallye Český Krumlov, kde se PMX Rally Management bude starat znovu o vůz Škoda Fabia Rally 2 evo v barvách Entry Enginnering se startovním číslem 2 na dveřích.

Českokrumlovská rallye odstartuje již v pátek odpoledne rychlostní zkouškou na českobudějovickém výstavišti. Následně se soutěž přesune více na jih směrem k Českému Krumlovu, kde se jezdci budou do pozdních večerních hodin prát o drahocenný čas. V sobotu na posádky čekají tradičně náročné rychlostní zkoušky v čele s Malonty, které letos účastníky prověří svou délkou přes 27 kilometrů. Ti nejrychlejší budou přivítáni po čtvrté hodině odpoledne v Jelení zahradě v Českém Krumlově, po absolvovaných více než 155 „ostrých“ kilometrech.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram