Filip Mareš dovršil na Bohemii „hattrick“

________
07.Čvc.2017
RUBRIKA:  

Filip Mareš s Janem Hlouškem, startující v barvách Autoklub Peugeot Rally Talentu, nenašli ani na Rally Bohemia v kategorii 2WD přemožitele a po vítězství v Českém Krumlově a Hustopečích tak zkompletovali cenný „hattrick“. Se svým tradičním soutěžním vozem Peugeot 208 R2, připravovaným týmem Gekon Racing, si na domácích tratích počínali skvěle a vedoucí pozici kontrolovali již od první sekce závodu. Skvělé 15. místo absolutně současně také znamenalo vítězství ve třídě 6, v MČR Juniorů a především pak v předposledním klání Peugeot Total Rally Cupu.

[masterslider id="9"]

 

Ani tentokrát nebyli soutěžáci ušetření od rozmarů počasí a stejně jako v Hustopečích, i zde vstoupila do hry pneumatiková loterie: „Hned na začátku závodu jsme s volbou pneumatik trochu zaváhali a nezbylo nám tak, než první RZ v ulicích Mladé Boleslavi absolvovat v horku a suchu, na mokrém obutí. Zkoušku jsme více méně jen projeli a věřili, že se volba vyplatí na následujících RZ. Na dvojce to sice ještě nebylo ono, na nejdelší RZ jsme ale chytili správné tempo a podařilo se nám zde na naše soupeře vyjet slušný náskok. Také ve druhé sekci jsme se parádně svezli a zejména druhý průjezd RZ Zlatá nám myslím zůstane dlouho v paměti,“ okomentoval přesvědčivé vítězství v první etapě semčický jezdec Filip Mareš.

Na tratích nedělní etapy čekaly na posádky po nočním dešti opět náročné a často velmi kluzké podmínky. To ale příliš nevadilo Filipovi s Honzou. Ti druhý den začali stejně, jako zakončili ten první, tedy vítězstvím v RZ. „Nechtěli jsme nic ponechat náhodě, a proto jsme se hned od rána snažili navázat na naše tempo ze soboty. Podmínky na trati byly ale opravdu ošemetné a zejména sjezd v závěru první nedělní RZ to byla klouzačka. Přesto se nám podařilo vyjet další cenné vteřiny náskoku. Až v průběhu poslední sekce závodu jsme bohužel zjistili, že soupeři dostali na této RZ kvůli havárii Dana Landy přidělený náš čas, což nakonec ovlivnilo etapové výsledky,“ vylíčil s nepatrným povzdechem jezdec Autoklub Peugeot Rally Talent. Ani tento fakt ovšem nic nezměnil na průběžném vedoucím postavení mladé posádky. Filip s Honzou si naopak v dalším průběhu soutěže ještě pojistili své vedení a v cíli domácího závodu tak mohli po zásluze slavit velmi cenné vítězství. „Je to úžasný pocit. Třetí vítězství v řadě mezi dvoukolkami, teď navíc na domácí soutěži a před tolika našimi fanoušky. Chtěl bych poděkovat nejen jim, ale také celému týmu, v čele s našimi špiony, kteří mají na výsledku i tentokrát velkou míru zásluhy. Celý tým odvedl na bohemce skvělou práci,“ zhodnotil sympaticky Filip Mareš průběh 44. ročníku Rally Bohemia. Díky vítězství si posádka upevnila vedoucí pozici v průběžném bodování 2WD, třídy 6 a v neposlední řadě také v Peugeot Total Rally Cupu. Především si ale, díky své letošní 100% bilanci, s předstihem zajistila titul v MČR Juniorů a obhájila tak tento post z předchozí sezóny.

Krátké zhodnocení letošního úspěšného vystoupení přidal také manažer Autoklub Peugeot Rally Talent, Stanislav Kafka: „Pátým vítězstvím v hodnocení Juniorského mistrovství v řadě za sebou získala naše posádka mistrovský titul pro letošní rok. Nejenom posádce, ale celému týmu bych chtěl poděkovat za letošní dosavadní výkony a pogratulovat k juniorskému titulu.“

TrueCam MČR v rally bude pokračovat o posledním srpnovém víkendu vrcholem domácí soutěžáké sezóny, a to Barum Czech Rally Zlín. Děkujeme partnerům týmu Autoklub Peugeot Rally Talent, kterými jsou Peugeot ČR, Total ČR, Gekon racing s.r.o., AP Freight, Pirelli, Faster magazine, Garáž.cz, MK-Racing – Performance & Motorsport a eWRC.cz.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2024 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Toyota Yaris GR Rally2 se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram