Filip Mareš: “Náš progres mohl být ještě lepší”

________
30.Kvě.2019
RUBRIKA:  

Krátce po zisku stříbrné pozice na Rallye Český Krumlov vyrazila posádka Filip Mareš – Jan Hloušek do lotyšského města Liepaja, kde se konal další podnik letošního Mistrovství Evropy v rally. V početné evropské konkurenci obsadila posádka ACCR Czech Rally teamu na velmi rychlých tratích šesté místo. „Vstup do evropy nám vyšel, progres v závodě mohl být ale ještě lepší,“ komentoval Mareš svůj výkon v cíli.

„V Lotyšsku jsme s Fabií R5 startovali už v loňském roce. Letos pořadatel do harmonogramu zařadil zcela novou etapu v okolí města Talsi, takže mnoho tratí jsme viděli poprvé až v seznamovačkách,“ říká na úvod navigátor Jan Hloušek. „Bylo nám jasné, že kvalifikace, která určuje startovní pořadí do závodu, bude hrát klíčovou roli. Zkusili jsme v ní prodat vše, co jsme se na šotolině dosud naučili. Potěšilo nás, že to stačilo na třetí nejrychlejší čas. Pro další vývoj závodu to bylo rozhodující,“ doplnil Filip svého spolujezdce.

Úvod soutěže se Marešovi s Hlouškem vydařil. Na nejdelší, téměř třicetikilometrové rychlostní zkoušce zajeli šestý čas a v cíli první etapy jim patřila stejná příčka také v celkovém pořadí. Na průběžného lídra ERC - Poláka Habaje, který držel páté místo, ztráceli Filip s Honzou po sobotě 12 vteřin. „Šesté místo po prvním dni bylo dobrým výsledkem. Zejména nejdelší zkouška se nám líbila, z naší jízdy jsme měli s každým metrem lepší a lepší pocit. Druhá sekce se nám ale už tolik nevydařila, naše jízda neměla vždy ten správný rytmus,“ přiznal v hodncení úvodní etapy soutěže Filip Mareš.

V závěru druhé etapy promluvil do dění závodu ještě déšť, ani ten však na situaci v první šestce neměl zásadní vliv. Všech osm rychlostních zkoušek nedělního dne zvládli i Filip s Honzou a své první letošní vystoupení s Fabií R5 v ACCR Czech Rally Teamu dokončili na 6. místě absolutně a 4. ve třídě ERC1 Junior. „Z našeho pohledu se proti loňsku jelo rychleji a máme radost, že posun kupředu vidíme i u sebe. Nikdo ze špičky neodstoupil a mnoho papírově silnějších soupeřů jsme nechali za sebou,“ těšilo po návratu z Lotyšska Honzu Hlouška. „Vstup do evropy nám vyšel, progres v závodě mohl být ale ještě lepší. V neděli jsme byli mezi prvními na trati a přiznávám, že jsem často postrádal patřičnou jistotu. Na některých erzetách se nám dařilo, jinde jsme nechali hodně času. Bylo to složité a máme co dohánět. Vím, kde nejvíce ztrácíme a před Polskem na tom zapracujeme,“ navázal na slova svého spolujezdce Filip Mareš a dodal: „Vážíme si tvrdé práce celého týmu, stejně jako faktu, že nás Autoklub ČR zařadil do reprezentačního výběru. Starty v evropě jsou pro náš rozvoj klíčové.“

Dalším podnikem seriálu FIA ERC s účastí ACCR Czech Rally teamu bude na konci června Polská Rally v oblasti Mazurských jezer. Ještě před tím však na Filipa s Honzou čeká start na již čtvrtém podniku MČR v jihomoravských Hustopečích.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2024 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Toyota Yaris GR Rally2 se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram