Filip Mareš s Radkem Buchou nepolevují

________
03.Kvě.2023
RUBRIKA:  

Přestože české mistrovství letos není pro Filipa Mareše s Radovanem Buchou hlavní prioritou, po možnosti odstartovat na 57. ročníku Rallye Šumava Klatovy skočili bez váhání. Svému záměru neopustit čelo tabulky bez boje dostáli se ctí a znovu byli jedinými, kdo s výjimkou dvojice Václav Pech – Jan Kopecký nakoukl mezi vítěze jednotlivých „erzet“. Oproti „Valašce“ jim však tentokrát chyběl potřebný kousek štěstí.

Světlá Škoda Fabia Rallye2 evo, do které Filip s Radkem přesedli na základě nabídky od Martina Severy, se ukázala jako velmi dobře připravená a plně konkurenceschopná v souboji o medaile. Dílčí výsledky z rychlostních zkoušek hovořily jasnou řečí. Dva třetí a jeden druhý čas znamenaly pro Filipa Mareše s Radovanem Buchou průběžné třetí místo po 3. RZ, pouze 6,6 sekundy za vedoucí posádkou závodu. Šumavské tratě se však letos projevily jako obzvláště zrádné a při obrovském nasazení nejrychlejší trojice stačila jedna chybička, aby bylo vše zcela jinak. „Tratě letošní Šumavy byly moc krásné, ale místy kluzké a celkově velmi náročné. Naplno jsme se o tom přesvědčili na RZ Keply, kde jsem nedobrzdil kluzkou odbočku, o břeh jsme si poškodili obě levé pneumatiky a jak se později ukázalo, i saharu chlazení. Pokračovat v první etapě tak bohužel nebylo reálné,“ vysvětlil příčiny svého sobotního předčasného konce Filip. Mechanici stáje Brynda Racing, kteří se o Fabii Rally2 evo Martina Severy starají, však odvedli velmi dobrou práci a zasloužili se o to, aby si Filip s Radkem mohli zlepšit náladu alespoň bonusovými body za nedělní etapu. To se také povedlo, i když ani tentokrát to nebylo bez problémů.

Druhý den sliboval pneumatikovou ruletu a vzhledem k délce obou nedělních úseků nebylo možné ani na okamžik taktizovat. Zatímco Filipův čtvrtý čas na prvním testu etapy byl pro fanoušky spíše rozehřátím, následující úsek přinesl bohatou kompenzaci. Vítězství na (z části šotolinové) desáté „erzetě“ vyšvihl Filipa Mareše s Radovanem Buchou na průběžné druhé místo v hodnocení etapy, jen čtyři desetiny sekundy za Jana Kopeckého. Vysoké tempo potvrdili i druhým časem na předposledním testu. Nicméně, uklouzaný úsek ze Sobětic do Křížovic, který jim napoprvé tolik sednul, přinesl reprezentantům stáje Severa Motorsport ve druhém průjezdu smůlu v podobě defektu pneumatiky. Desetisekundová ztráta na vítěze „erzety“ znamenala při tradiční vyrovnanosti propad na třetí pozici v nedělním hodnocení. Filip přesto na šumavském vystoupení našel řadu pozitiv: „Ještě jednou děkuji týmu Brynda Racing za to, že dali auto na neděli dohromady. Chtěli jsme se všem odvděčit vyhranou etapou, ale na posledním testu jsme v šotolinovém úseku chytili defekt. Snad je tedy alespoň malou náplastí jedna vyhraná RZ,“ doufá 31letý pilot, který kromě stáje Severa Motorsport na Šumavě reprezentoval i tradiční barvy Entry Engineering a Pirelli Česká republika.

Vysoké tempo, které sezona Filipa Mareše a Radovana Buchy na jaře nabrala, nepoleví ani v květnu. Nyní se již celý tým nachází na Kanárských ostrovech, kde pokračuje evropský šampionát (ERC) svým druhým zastavením - Rally Islas Canarias. „I když Šumava nedopadla zcela podle našich představ, najeli jsme další soutěžní kilometry před odjezdem na Kanáry a snad jsme i ukázali, že i když nestartujeme s naším vozem, dokážeme být stejně rychlí. Auto Martina Severy bylo skvěle připravené a za spolupráci mu ještě jednou moc děkuji. Nyní bychom si přáli udělat radost českým fanouškům nějakým pěkným výsledkem na Kanárech,“ dodal Filip, který do výtečně obsazené soutěže vyrazí už ve čtvrtek večer se startovním číslem 17.


O TÉTO STRÁNCE

________
Oficiální web Filipa Mareše, juniorského mistra Evropy v rally. V roce 2023 se mladoboleslavský jezdec představí v závodech ERC s vozem Škoda Fabia Rally2 evo se svým spolujezdcem Radkem Buchou.

PRODUKTY

________

NEJNOVĚJŠÍ PŘÍSPĚVKY

________

HLEDAT

________
Copyright ©2024| filipmares.cz - czech rally driver
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram